Pioneers in the industry, we offer surgical mask elastic tape, 6mm earloop mask crochet elastic band and mask elastic bands from India.
₹ 15 / Roll Get Latest Price
| Usage/Application | Surgical Mask |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Brand | Maruti |
| Packaging Type | Roll |
| Length | 30 m |
| Stretchable | Stretchable |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 8mm |
| Material Type | Woven |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 110 / Roll Get Latest Price
| Shape | Flat |
| Pattern | Plain |
| Width | 6mm |
| Brand | Maruti |
| Color | White |
| Stretchable | Stretchable |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Mask |
| Roll Length | 25 meter |
| Fabric | Woven |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 0.4 / Meter Get Latest Price
| Shape | Striped |
| Length | 30 m |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Application | Making Face Mask |
| Size | 1/4 inch |
| Fabric | Woven |
Minimum order quantity: 2000 Meter
Rahul Inaderlal Ahuja (CEO)
Maruti Industries
351/A,351/B, 2, Panchwati Estate, Memco Char Rasta Naroda Road
Ahmedabad - 382345, Gujarat, India